Putujeme Velkou Moravou

Kreslená mapa Klasická Turistická Letecká
map Znojmo-Hradiště Mikulčice-Valy Kopčany Pohansko u Břeclavi Staré Město Modrá

NOC S METODĚJEM (Uherské Hradiště)

NOC S METODĚJEM (Uherské Hradiště)

Rytíři, gastro i hudba

Noc s Metodějem připomene v pátek 8. června na Výšině svatého Metoděje v Uherském Hradišti období 15. století a události, které předcházely udělení nového znaku městu. Připraven je rytířský turnaj, ochutnávka středověké kuchyně, hudební vystoupení a komponovaný pořad o česko-uherských válkách a znakové listině, řekl mluvčí Slováckého muzea Pavel Princ.

Akci zahájí v 16.30 dvouhodinový program věnovaný středověku, který si budou moci užít děti i dospělí. Na něj naváže koncert skupiny Tempus. "Kapela se věnuje středověkému folk-rockovému žánru. Kombinací moderních a replik středověkých hudebních nástrojů vdechují starým středověkým melodiím nový život," uvedl archeolog muzea Tomáš Chrástek.

Od 19.15 historička Blanka Rašticová návštěvníkům představí dění z 28. června 1481, kdy Matyáš Korvín udělil Uherskému Hradišti nový městský znak. "Pořad svým přednesem úryvků z historických pramenů doplní zakladatel a umělecký šéf Hoffmannova divadla Uherské Hradiště Karel Hoffmann. Vystoupí také historická skupina Nuntius Regis," uvedl Chrástek.

Slavnost následně vyvrcholí koncertem Vlasty Redla s kapelou. Akci spolu se Slováckým muzeem pořádají Klub kultury a město Uherské Hradiště. Letos je na programu její šestý ročník.

Více informací
Podrobnosti o vstupném a místě konání

Nahoru
Chráníme vaše osobní údaje Cookies
Čeština